Milí tvořílci, vzhledem k aktuální krizové situaci nemůžeme přijímat platby na dobírku. FUNGUJEME STÁLE. Aktuální doba doručení: Zásilkovna - druhý den u vás, ostatní dopravci - 2 pracovní dny. OPATRUJTE SE.

VELIKONOCE

Velikonoce jsou významným křesťanským svátkem a zároveň to jsou svátky jara. Oslavujeme probouzení přírody po dlouhé zimě a těšíme se na první teplé dny.

Pro nás tvořílky jsou Velikonoce skvělou příležitostí k výrobě různých jarních dekorací. Jaru a Velikonocím sluší především pastelové barvy v odstínech žluté, zelené, oranžové, modré, fialové, červené a růžové. Symbolem jara jsou velikonoční kraslice, velikonoční beránek, zajíčci, kuřátka a ovečky.

Nejčastěji vyrábíme velikonoční dekorace. Jednoduchý velikonoční věnec si vytvoříme z polystyrenového základu, který omotáme sisalem, ozdobíme peříčky, bambulkami, stužkami, dřevěnými doplňky. Velmi nám při tom pomůže tavná pistole.

Dalším typicky velikonočním tvořením je zdobení vyfouklých nebo vařených vajec. Velikonoční vajíčka můžeme barvit, můžeme na ně kreslit voskem, můžeme je polepit bavlnkou nebo zbytky látek. Je to ideální tvoření pro děti, které navíc tyto činnosti velmi baví.

Krásnou jarní dekorací jsou i různé zápichy na špejli a velikonoční dekorace do truhlíků. Jako základ nám poslouží špejle, dřevěné tvary nebo vejce z polystyrenu. Velmi pěkné a oblíbené jsou i okenní dekorace, které kreslíme na šablony barvami na sklo.

Nesmíme zapomenout na velikonoční přání. Ta snadno vyrobíme z papírů s motivem, budou se nám hodit i ozdobné děrovačky, nůžky, washi pásky a razítka. Z origami papírů můžeme složit zajíčky, slepičky, obálky, krabičky a květiny. Drobné dárečky pro koledníčky schováme do krabiček, které ozdobíme filcem, samolepkami a drobnými kamínky.

Roztomilou velikonoční dekorací jsou zajíčci ze zažehlovacích korálků, návod na ně najdeš tady.

Velikonoce v roce 2020 připadají na 12. dubna. Velikonoční pondělí na 13. dubna.

 

Stránka 1 z 3 - 109 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 109 položek celkem

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Více informací zde