HAMA

Webová stránka značky: HAMA
 

Dánská společnost Malte Haaning Plastic A/S byla založena v roce 1961. Společnost nejdříve začala s výrobou plastových brček na pití, koktejlových míchátek, skákacích lan, krmítek pro ptáky a řadou dalších zábavných věcí.

Později se ukázalo, že na trhu je největší poptávka po korálcích, a proto se společnost rozhodla začít s výrobou. První MIDI plastové korálky vznikly v roce 1971 a dosud jsou zdaleka nejprodávanější. Velikosti MINI a MAXI vznikly později.

V roce 1984 bylo jméno HAMA zaregistrováno jako ochranná známka. Odvozuje se od jména zakladatele společnosti: HA (první dvě písmena příjmení Haaning) a MA (první dvě písmena jeho jména Malte).

Nyní společnost prodává produkty Hama do více než 50 zemí světa.

Bezpečnost korálků HAMA

HAMA produkty prošly kompletním testem kvality a bezpečnosti. Jestliže dítě omylem spolkne nějaký korálek, není důvod k obavám, protože korálky nejsou ostré a neobsahují žádné škodlivé látky. K výrobě je používán vysoce kvalitní polyethylen, který není nebezpečný. Korálek projde celým zažívacím traktem a bude bezpečně vyloučen z těla ven.

Zdravotní nezávadnost HAMA

Nezávislé laboratoře testovaly, zda korálky a podložky vytváří nějaké chemické látky při žehlení. Testy byly prováděny přesně jako v případě zažehlování korálků v domácnosti, pomocí klasické žehličky přitlačené na kus žehlicího papíru umístěného na vrcholech korálků, dokud se korálky nespojí dohromady. Podložky bez korálků byly testovány stejným způsobem. Během testů byl vzduch nad vzorky analyzován na chemické látky.

Zkouška podložky bez korálků ukázala, že žádné chemické látky nebyly nalezeny. Při zkoušce korálků bylo zjištěno velmi malé množství chemické látky pentamethylheptanu.  Konkrétně bylo naměřeno 0,026 mg/kg/h. To znamená, že 1 kg korálků (což odpovídá cca 17 000 korálků) musí být hodinu žehleno, abychom získali 0,026 mg pentamethylheptanu.

Z toho vyplývá, že je naprosto zdravotně nezávadné vdechnout vzduch nebo zůstávat v místnosti, kde jsou korálky a podložky zažehlovány. Vysoká koncentrace pentamethylheptanu může způsobit podráždění sliznice.

Proč by si děti měly hrát s korálky HAMA?

Hra dětí s korálky rozvíjí jejich fantazii, motoriku, trpělivost a dovednosti. Děti se učí počítat, poznávat barvy, rozeznávat geometrické tvary. HAMA je vhodná pro všechny věkové skupiny od ranného věku. Děti ani netuší, že dělají ještě něco jiného, než že si jen hrají. HAMA dětem přináší radost z vlastního výtvoru.

Základní geometrické podložky jsou k dispozici v průhledném provedení, což umožňuje umístit pod podložku vybranou předlohu pro zjednodušení práce.

HAMA korálky zlepšují ruční a vizuální schopnosti. Děti se učí rozeznávat a kombinovat barvy, vkládají malé předměty s přesností a jemností na podložky a tím výrazně zlepšují jemnou motoriku. HAMA korálky nabízíme také ve tvaru abecedy, čísel, geometrických tvarů.

HAMA korálky a s nimi spojené doplňky nezničí oblečení ani nábytek. V případě, že se korálek omylem dostane do pračky, nezpůsobí žádné škody. Pokud použijeme při zažehlování zažehlovací (pečící) papír, na žehličce nezůstanou žádné skvrny.

HAMA Universe mobilní aplikace

Korálky HAMA mají i svou mobilní aplikaci, kde si děti (ale i dospělí) mohou užít zábavu s korálky, vzory a podložkami. Děti si tu mohou vyzkoušet různé své nápady předtím, než je skutečně složí a zažehlí. Hama Universe podporuje kreativní hru a zvyšuje koncentraci dítěte, tvůrčí schopnosti a kreativitu. Kromě toho působí Hama Universe jako prodloužení tradiční hry s korálky.

S tabletem nebo telefonem v ruce může vaše dítě nechat rozkvést svou kreativitu - i tam, kde je hra s tradičními korálky nemožná. Ať už je to v autě nebo někde na židli v čekárně, může Hama Universe nabídnout hodiny kreativní zábavy.

Hama Universe je tu pro každého, kdo si rád hraje s korálky, ale primárně je určena pro děti ve věku 5-7 let. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z App Store a Google Play:

App Store https://itunes.apple.com/us/app/hama-universe/id1054310527?ls=1&mt=8

GooglePlay https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hama.universe

hama

39
17991391799

Stránka 1 z 6 - 267 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 6 - 267 položek celkem