Origami papíry

Origami je japonské slovo složené ze dvou částí: "ori", což znamená skládat, a "kami" - jednoho z mnoha výrazů pro papír.

Nikdo přesně neví, kdy origami vzniklo. Ví se pouze to, že nejdříve musel být vynalezen papír. S jistotou víme, že nevzniklo dříve než před 2000 lety. Ačkoli má origami japonské jméno, někteří tvrdí, že pochází z Číny. Nejstarší kniha, která obsahuje instrukce podobné origami pochází ze 17. století. do poloviny 20. století bylo origami považováno za dekorační techniku, pomocí níž ženy vytvářely ozdoby na svatby, pohřby a jiné slavnostní události. Dnes je origami velmi populární nejen v Japonsku, ale na celém světě. Stalo se z něj odvětví výtvarného umění.

Skládání je velmi tvořivá a uklidňující činnost. Tím spíše, že existují tisíce návodů na skládání čehokoliv. Každý si pro sebe snadno vybere origami dle obtížnosti - počínaje květy, zvířaty a symboly a konče realistickými moderními auty, postavami z filmů, modely hmyzu, draků atd.

Origami má několik odnoží. Klasickému origami skládanému z jednoho listu papíru bez použití nůžek a lepidla se říká purismus. Typickým příkladem je skládanka jeřába, který se stal symbolem míru a přátelství.

V jiném stylu se výsledné modely skládají z několika dílků (modulů), a proto se mu říká modulární origami, někdy také 3D origami. Do této kategorie patří třeba květinová koule Kusudama.

Dalším typem origami jsou pohyblivé skládanky, které můžeme kroutit, tahat apod. Příkladem je nebe-peklo-ráj.

Nevíš jakou gramáž papíru si máš vybrat? Bude ti stačit papír s malou gramáží anebo potřebuješ gramáž vyšší?

Rádi ti poradíme v našem článku tady.

 
40
359140359
Značky
Gramáž
Rozměr

Stránka 1 z 3 - 92 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 92 položek celkem