URSUS

Webová stránka značky: URSUS
 

URSUS ® – je jedna z nejstarších barevných papíren v Německu – na trhu je již přes 200 let.

Společnost založil v roce 1820 Ludwig Bähr, jako velkoobchodník s galanterií a vlněným zbožím. Roku 1872 uvádí do provozu papírnu na barevný papír. Zde vyrobené papíry se vyvážejí především do Francie a Anglie. Zároveň končí éra galanterie a vlněného zboží.

V roce 1922 má společnost přibližně 90 zaměstnanců a nadále pokračuje výroba pro hlavní exportní země Anglii, Francii a Čínu.

V roce 1928 uvádí papírna na trh barevný plakátový karton. V té době se jedná o naprostou novinku a trvalou součást vzkvétajícího trhu. Kromě toho se zde vyrábějí a ve velkém množství prodávají papíry glazované, lesklé, chromové, zlaté a stříbrné a také papíry z ingrainových vláken.

V roce 1933 je u Říšského patentového úřadu zaregistrována ochranná známka URSUS®, která existuje dodnes.

Ve válečných letech 1943-1944 je továrna zcela zničena bombovými útoky. Na pomoc papírně přicházejí kolegové ze smirkovny C. F. Schröder. Město Münden umožňuje nový start barevné papírny s vlastním personálem v pronajatých prostorách. Tak může být vybudována malá zákaznická základna, která se stává počátkem pro novou éru a obnovu továrny.

V roce 1995 má již společnost více než 115 zaměstnanců a stále si zakládá na pojmu rodinný podnik. Dochází k velkým investicím do společnosti a vše se koncipuje podle nejnovějších logistických požadavků.

V současnosti zahrnuje sortiment výrobků především vysoce kvalitní speciální papíry, scrapbookové papíry, laserově vyřezávané papíry a pomůcky pro DIY. Buntpapierfabrik URSUS má nyní nový sklad o rozloze 6 000 m² ve čtvrti Kassel-Waldau.

Od roku 2017 začíná společnost používat materiály s certifikátem FSC. Certifikát FSC (Forest Stewardship Council) označuje trvale udržitelné lesní hospodářství. K výrobě se používají barviva šetrná pro životní prostředí, barvy neobsahují rozpouštědla a nejsou tedy nebezpečným odpadem. Na výrobu fotokartonů a papírů se používá čerstvá celulóza. Kromě toho je 80 % všech výrobků vyráběno v Německu s pečetí kvality "Made in Germany".

V roce 2020 oslavila barevná papírna Ludwig Bähr 200. výročí založení.

ursus-logo

69
360169360

Stránka 1 z 2 - 46 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 46 položek celkem