Djeco

Webová stránka značky: Djeco
 

 

Djeco – francouzská značka, která vyniká svou kvalitou a nápadem

Zakladatelkou francouzské značky Djeco je Véronique Michel-Dalès, která založila firmu už v roce 1954. Sama je autorkou spousty her a začala je navrhovat a vyrábět v malém ateliéru na břehu řeky Seiny, kde sídlí firma dodnes.

Hry a hračky od Djeco jsou poutavé, promyšlené a zábavné zároveň. Nejen ve Francii byly přijaté s velkým nadšením a v 60. letech 20. století vyhrály 4 Oskary pro hračky.

Název firmy vznikl od ještěrky, která prý přináší štěstí – gekko. Tuto ještěrku má firma také v logu.

V roce 1989 přebírá firmu syn Frédéric a firma zažívá velký boom. Frédéric se usídlil v prostorech bývalého skladu a začal vymýšlet hračky, které dosud nikdo nevymyslel.

V roce 1997 navrhl kolekci vzdělávacích hraček, která byla jedinečná svým uměleckým zpracováním. Nejdříve začal s dřevěnými hračkami a kartonovými skládačkami, později přibyly karetní a společenské hry.

V roce 2007 přichází revoluce v podobě různých kreativních sad. Roku 2011 jsou na trh uvedeny figurky Arty Toys s nevídaným výrazem. Od té doby pravidelně vznikají nové umělecké kolekce, které si zakládají na grafice, designu a estetice. Francie vstupuje do nové éry hraček a her.

Od vzniku Djeca byly hry přeložené do mnoha jazyků, aby si s nimi mohly hrát děti na celém světě. Dnes znají Djeco děti ve více než 60-ti zemích světa.

Djeco se prodává v krásných specializovaných obchodech, ale mají je v nabídce i významná muzea jako Louvre, Prado ve Španělsku, Tate v Anglii, Moma v USA a další v Německu, Dánsku atd.

Kvalita a bezpečnost

Djeco velmi dbá na kvalitu svých dodatelů a hodnotí je na základě auditu zaměřeného na klíčové body (kvalita, bezpečnost atd).

Všechny výrobky jsou podrobeny dlouhým a komplexním testům v souladu s nařízeními evropského standartu EN71 a nařízeními REACH.

Značka CE na balení znamená, že výrobek odpovídá evropským standardům. 

Každý nový produkt podléhá kontrole, která garantuje kvalitu a bezpečnost všech výrobků.

Před začátkem výroby:

Bezpečnost:

Když v Djecu dostaneme hotové vzorky výrobků, nejprve je testujeme v akreditované laboratoři ve Francii.

Kvalita:
Když výrobek projde testem v laboratoři, náš tým pro kontrolu kvality výrobků si ho podrobně prohlédne a stanoví počet kontrolních bodů, které budou součástí výroby. Po detailním pohledu na výrobek vytvoříme podrobnou kontrolní listinu, určenou pro naše kontrolory.

Během výroby:

Naši kontroloři jdou s touto kontrolní listinou za našimi výrobci a společně zkontrolují všechno, co je na listině. Následně pošlou podrobnou zprávu našemu týmu, který zhodnotí kvalitu výrobku a zkontaktuje se s výrobcem, aby před exportem výrobek společně schválili.

Po výrobě:

Naši kontroloři náhodně vybírají několik vzorků výrobků, které odesílají na testy do akreditované laboratoře. Když projdou analýzou kvality a testem kvality v laboratoři, můžou se výrobky exportovat.

Oficiální stránky výrobce najdete tady: www.djeco.com. Tyto stránky určitě stojí za návštěvu, protože jsou stejně hravé jako všechny produkty od Djeco.

Djeco logo

120
4401120440

Stránka 1 z 1 - 26 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 26 položek celkem