Blog

Stáhněte si a hrajte si

Také máte rádi různé pracovní listy, hádanky, luštění a hledačky? No tak to jste tady správně. S Mydlifíkem pro vás tvoříme zábavné úkoly a šablony a najdete je právě tady.

Všechny pracovní listy jsou pro vás zcela zdarma. Úkoly jsou ve formátu pdf, stačí kliknout na obrázek a stáhnout k sobě do počítače a pak vytisknout.

Přejeme vám příjemnou zábavu.  

Jak a s čím modelovat s malými dětmi

Modelování je skvělá zábava nejen pro malé děti a školáky, ale jeho kouzlu snadno propadneme i my dospěláci. Stačí mít tu správnou modelínu.

Jak na to a jakou modelínu si vybrat vám poradíme v našem článku. 

Jak vyrobit tužku s originálním designem - krásný dárek

Chcete darovat opravdu originální dárek, který obdarovaného potěší a bude ho mít stále na svém stole?

Tak si pojďte s námi vyrobit tužku s vlastním designem. Výroba je opravdu snadná, zvládne ji každý a stačí nám k tomu pouze lepidlo, nůžky a fén na vlasy.  

Jak na vanilkové Halloweenské muffiny

K Halloweenu neodmyslitelně patří pohoštění, které by na první dojem mělo vypadat strašidelně. My jsme vyráběli muffiny, které nejen děti milují, a dodali jsme jim lehce strašidelný nádech.

Pojďte je vyzkoušet s námi.  

Jak na putovní malované kamínky

Malování na kamínky je velmi oblíbená činnost a my pro vás máme pár tipů, jak na to.

Nápad malovat na kameny se objevil už v pravěku, kdy se pralidé snažili výtvarně ztvárnit každodenní události – třeba lov mamuta. Takže tento druh zábavy je opravdu starý jako lidstvo samo.

Mydlifíkův seznam věcí pod stan

Chystají se vaše mláďata na tábor pod stan? A bojíte se, že zase něco zapomenete přibalit jako vloni?

Tak to se vám určitě bude hodit náš praktický tahák na balení, který vám napoví, co s sebou přibalit a na co nezapomenout. S naším seznamem budete mít zabaleno raz-dva.

Jak si doma vyrobit vlastní soukromou pláž

Do léta je ještě daleko a na dovolenou u moře to letos nevypadá. Pojďme si vytvořit malou soukromou plážičku.

Velká výhoda je v tom, že ji můžeme snadno kamkoliv přemístit. A pak se stačí chvíli dívat do plamene svíčky, představit si hřejivé sluneční paprsky na tváři, poslouchat šumění moře a volání racků a u toho popíjet lahodný kokosový koktejl…

Jak vybrat ten pravý školní sešit

Sešity jsou pro školáky věc denní potřeby. Všechny sešity mají na sobě speciální trojmístné označení - třeba 565, 424, nebo 640. Na první pohled nám ta čísla nic neříkají. Ale jaký sešit tedy budeme potřebovat na geometrii, a který se hodí na literaturu?

V našem článku vám pomůžeme ta tajemná čísla rozšifrovat a brzy zjistíte, že se v označení sešitů snadno vyznáte.

Jak si vybrat správnou gramáž papíru

Určitě jste už slyšeli pojem gramáž papíru. Ale co to vlastně znamená? A k čemu to potřebuju vědět?

Odborně řečeno nám gramáž papíru udává hmotnost papíru o ploše 1 m². Příklad si ukážeme na klasickém kancelářském papíru, který všichni známe. To je ten papír, který dáváme do tiskárny anebo na něj běžně píšeme.  

Dárek pro paní učitelku na rozloučenou - stojánek na tužky z voskovek

Vyrobte si s námi dáreček pro oblíbenou paní učitelku na rozloučenou.

Stojánek jsme vyrobili z plechovky od kukuřice, kterou jsme polepili voskovkami. Hotový stojánek můžete ozdobit dle vlastní fantazie a naplnit nějakými dobrůtkami. A až dobroty dojdou, může dáreček sloužit třeba jako stojánek na tužky :-)

Závěsný kolotoč malovaný barvami na sklo

Vyrobte si s námi krásnou dekoraci do dětského pokoje - závěsný kolotoč.

Kolotoč je vytvořený z plastových šablonek, které jsme namalovali barvami na sklo. S malováním nám rádi pomohou děti, které si sami vyberou barvičky a o to více si tuto dekoraci zamilují. Samotné šablonky se dají nalepit i na okno.

Jak složit origami košíček

Složte si s námi krásnou papírovou skládačku - košík.

Košíček určitě udělá radost jako originální krabička na dárek, ale skvěle se hodí i na uskladnění různých drobností. Toto origami je jednoduché a zvládne ho i začátečník. Autorkou návodu je Gay Merrill Gross (The Art of Origami).

Přání pro maminku - skvělý dárek ke Dni matek

Máme tu další tip na dárek pro maminku a babičku ke Dni matek. Maminky samozřejmě nejvíce ocení ručně vyrobené dárečky a je jim dočista fuk, že se vám to veledílo vůbec nepovedlo :-). Tak neváhejte a začněte skládat.

Den matek se slaví druhou květnovou neděli

Dárek pro maminku - srdíčková krabička z HAMA korálků

Den matek je skvělá příležitost, jak poděkovat maminkám a babičkám za jejich péči a obdarovat je nějakým dárečkem. Maminky samozřejmě nejvíce ocení ručně vyrobené dárečky a je jim dočista fuk, že se vám to veledílo vůbec nepovedlo :-) Den matek se slaví druhou květnovou neděli.

Jak složit origami jeřába

Složte si s námi snad nejoblíbenější skládanku - origami jeřába.

V Japonsku je jeřáb symbolem dlouhého života. Japonská legenda slibuje, že kdo složí tisíc jeřábů, tomu bohové splní přání. Podle jiných příběhů zaručí složení jeřábů věčné štěstí, dlouhý život nebo uzdravení z nemoci. A to už za to stojí, ne?

Velikonoční dekorace z HAMA korálků

Vytvořte si podle našeho návodu roztomilou velikonoční dekoraci. Stačí vám k tomu pouze zažehlovací HAMA korálky a krásná jarní dekorace je na světě. Obrázky snadno vyrobí i menší děti. Po zažehlení korálků si s nimi mohou hrát a vyzdobit si s nimi třeba pokojíček.

Králíčci z HAMA korálků

Roztomilí králíčci z HAMA korálků s mrkvičkami a květinami - krásná jarní dekorace. Králíčky snadno vyrobí i menší děti. Po zažehlení si s nimi mohou hrát a nenásilně tak procvičovat jemnou motoriku. 

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem