Velikonoční dekorace z HAMA korálků

Vytvořte si podle našeho návodu roztomilou velikonoční dekoraci. Stačí vám k tomu pouze zažehlovací HAMA korálky a krásná jarní dekorace je na světě. Obrázky snadno vyrobí i menší děti. Po zažehlení korálků si s nimi mohou hrát a vyzdobit si s nimi třeba pokojíček.

Co budeme potřebovat:

Podložku velký čtverec,  podložku velký šestiúhelníkkorálky dle vlastní fantazie, pečící papír a žehličku.

Velikonocni dekorace z HAMA koralku

Postup práce:

1) Korálky vyskládáme na podložku podle těchto návodů: kuřátka, vejce a kuřátko, narciska, narciska2 a zajíčci. Barvičky volíme dle vlastní fantazie - zde se děti krásně vyblbnou.

2) Nyní přichází na řadu zažehlení korálků - to musí udělat maminka, tatínek, babička - zkrátka jiná dospělá osoba! Podložku s korálky položíme na žehlící prkno nebo jiný tepelně bezpečný povrch. Žehličku nastavíme na střední nastavení (2 puntíky - vlna) a bez napařování.

3) Podložku překryjeme pečícím papírem a žehličkou kruhovými pohyby korálky zažehlujeme. Na žehličku netlačíme. Korálky se začnou po chvilce lehce tavit. Správně zažehlené korálky mají stále uvnitř malou dírku, ale přitom jsou natavené a spojené s okolními korálky. Doba zažehlování je asi 10 - 20 sekund.

4) Podložku se zažehlenými korálky otočíme (zažehlený obrázek obvykle vypadne z podložky), znovu přikryjeme pečícím papírem a zažehlíme z druhé strany.

5) Hotový obrázek necháme vychladnout. Je také vhodné ho lehce zatížit třeba skleničkou, aby byl krásně rovný.

6) A nyní zase přichází řada na děti, které si rády králíčky pověsí na větvičky anebo do pokojíčku :-)

ZDE je podrobný videonávod:

Najdete nás i na Pinterestu: 

 Velikonocni vyzdoba ze zazehlovacich koralku