Mozaika

Mozaika je krásná výtvarná technika, při které lepíme malé barevné kousky materiálu vedle sebe tak, aby nám vznikly větší a složitější vzory a obrazce.

K mozaikování nejčastěji používáme drobné skleněné nebo keramické kamínky, které vám nabízíme v různých velikostech a barevných odstínech.
Mozaikou si můžeme ozdobit třeba rámečky, krabičky, vázy, skleněné předměty, květináče apod. Mozaika také krásně vypadá třeba na zahradním stolku. V naší nabídce najdete i různé předměty, které jsou vhodné k dekorování mozaikou.

Postup:

Nejprve si navrhneme vzor, který chceme z mozaiky vytvořit. Předmět k mozaikování musí být čistý, bez mastnoty a prachu. Na mozaiku můžeme použít buď oboustranně lepicí pásku nebo speciální lepidlo na mozaiku.

Použití lepicí pásky je snadné – pásku nalepíme na dekorovaný předmět, strhneme vrchní ochrannou vrstvu lepenky a na ni nalepíme mozaikové kamínky.

Při použití lepidla naneseme malé množství lepidla na rubovou stranu kamínku a ten přilepíme na dekorovaný předmět. Lepidlo necháme dobře zaschnout – alespoň 24 hodin.

Nakonec mozaiku přetřeme spárovací hmotou, abychom vyplnili mezery mezi kamínky a necháme zatvrdnout.

Myslíme i na naše nejmenší a v nabídce máme velký výběr mozaikových obrázků pro děti. Prckové si při skládání mozaiky krásně procvičí jemnou motoriku, trpělivost a soustředění. Mozaiky pro děti jsou jednoduché a bezpečné, děti si lepí pěnové kostičky na obrázek podle barvy nebo čísla.

 
49
489149489
Značky
 
 
Věk
Vhodné pro

Stránka 1 z 1 - 24 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 24 položek celkem