Králíčci z HAMA korálků

Roztomilí králíčci z HAMA korálků s mrkvičkami a květinami - krásná jarní dekorace. Králíčky snadno vyrobí i menší děti. Po zažehlení si s nimi mohou hrát a nenásilně tak procvičovat jemnou motoriku. 

Co budeme potřebovat:

Podložku velký čtverec,  korálky dle vlastní fantazie, pečící papír a žehličku.

Kralicci z HAMA koralku

Postup práce:

1) Korálky vyskládáme na podložku podle tohoto návodu. Barvičky volíme dle vlastní fantazie - zde se děti krásně vyblbnou.

2) Nyní přichází na řadu zažehlení korálků - to musí udělat maminka, tatínek, babička - zkrátka jiná dospělá osoba! Podložku s korálky položíme na žehlicí prkno nebo jiný tepelně bezpečný povrch. Žehličku nastavíme na střední nastavení (2 puntíky - vlna) a bez napařování.

3) Podložku překryjeme pečícím papírem a žehličkou kruhovými pohyby korálky zažehlujeme. Na žehličku netlačíme. Korálky se začnou po chvilce lehce tavit. Správně zažehlené korálky mají stále uvnitř malou dírku, ale přitom jsou natavené a spojené s okolními korálky. Doba zažehlování je asi 10 - 20 sekund.

4) Podložku se zažehlenými korálky otočíme (zažehlený obrázek obvykle vypadne z podložky), znovu přikryjeme pečícím papírem a zažehlíme z druhé strany.

5) Hotový obrázek necháme vychladnout. Je také vhodné ho lehce zatížit třeba skleničkou, aby byl krásně rovný.

6) A nyní zase přichází řada na děti, které si rády králíčky zkompletují.

ZDE je podrobný videonávod:

Kralicci ze zazehlovacich koralku     Zajicci z HAMA koralku