Adventní kalendář z roliček od toaletního papíru

Přednosti kalendáře:

  • Je originální, krásný a děti ho milují
  • Naplníme ho tím, co má dítě rádo a co ho určitě potěší
  • Oproti většině značkových kalendářů vyjde mnohem levněji (záleží na obsahu) 

Co budeme potřebovat:

Roličky od toaletního papíru nebo papírových utěrek, 1 tvrdou roličku od alobalu, krepový papír, nůžky, lepidlo, stužky a náplň (sladkosti, hračky,…)

kalendar z rolicek od toaletniho papiru

Nejvíce času nám zabere shánění roliček, protože jako obvykle, jsme je začali sbírat až v půlce listopadu. Jedna možnost je oběhnout sousedy, kamarádky nebo rodiče a všem vysvětlovat, na co ty roličky potřebujeme. Druhá možnost je nakoupit si zásoby toaletního papíru a nějakým, zvlášť nevhodně zvoleným jídlem, vyvolat doma střevní potíže. Tuto možnost však nedoporučuji, protože po týdnu této drastické situace sice budeme mít dostatek roliček, ale úplně nás přejde chuť něco tvořit.

Nejlepší volbou je sbírat roličky v průběhu roku, protože se hodí nejen na adventní kalendář, ale i na další tvoření. 

Další věcí, kterou je nutné si dopředu obstarat, je obsah kalendáře. Fantazii se meze nekladou. Zvolíme věci, které má naše mládě rádo (bonbonky balené v malých pytlíčcích, lízátka, žvýkačky, čokoládky,… Poznámka: brambůrky opravdu v maličkých baleních neprodávají) a také nějaké drobnosti (gumičky do vlasů, autíčka, lesky na rty, panáčky od Lega, různé další postavičky). Do roličky můžeme nacpat i NOVOU ponožku nebo kalhotky, ale to prckové neocení, leda by to byla ponožka, kterou nosil Harry Potter.

Samotná práce není náročná. K vytvoření kalendáře nám stačí jeden pozdní večer nebo kousek noci, podle toho, kdy se nám podaří tu smečku zahnat do hajan.

Podrobný postup práce:

Roličky od toaleťáku můžeme rozstřihnout na dvě půlky – ty budou na menší dárečky. Roličky od utěrek rozstřihneme na 3 kusy – do těch zabalíme větší dárečky. Velikost roličky si přizpůsobíme velikosti dárečků.

Balíme do krepového papíru. Je měkký a poddajný, takže se nám s ním bude dobře pracovat. Můžeme ho i lehce natahovat a mačkat, což nám klasický balicí papír nedovolí. Navíc ho seženeme v krásných motivech. Z krepáku si ustřihneme pruh cca 2,5 větší než rolička. Z každého pruhu by se nám mohlo podařit udělat 3 stejně velké papíry na balení.

Roličku naplníme obsahem a zabalíme do krepáku. Na konci lehce přichytíme lepící tyčinkou. (POZOR – na krepový papír nepoužíváme tekutá lepidla, protože papír rozmáčí a barvy papíru se rozpíjí. Lepidlo v tyčince je správná volba.) Oba volné konce lehce zatočíme a vznikne nám bonbonek.

Takto postupujeme 24x. Pak si nastřiháme stužky (48x) a všechny volné konce bonbonků stáhneme stužkou k sobě, aby nám obsah nevypadl. Teď už stačí jen na jednotlivé bonbonky nalepit samolepky s čísly (1-24)

Adventní kalendář z roliček od toaletního papíruNyní přichází na řadu rolička od alobalu. Opravdu zvolíme tuhle pevnou, protože na rozdíl od roliček od utěrek je hezky tvrdá a něco udrží. Roličku od alobalu obalíme do zbytku krepáku a konec přilepíme lepidlem. Přečnívající papír prostě strčíme dovnitř. Do roličky nyní vložíme pevnější stuhu, na které bude celý kalendář viset. Na toto nesmíme zapomenout, protože když už máme na roličce pověšené dárky, tak se dovnitř stuha strká velmi špatně :-)

Poslední krok je pověšení balíčků na roličku od alobalu. Každý bonbonek přivážeme na roličku silnější nití anebo bavlnkou. Ty střiháme různě dlouhé, aby balíčky visely v několika řadách nad sebou.

A máme hotovo! Kalendář je nádherný, my jsme na sebe pyšní a můžeme jít s klidem, na ty tři hodinky, než se prckové vzbudí, spát. Nadšení v jejich tvářích, až si budou jednotlivé balíčky otvírat, nám bude největší odměnou :-)

PS: pokud do 24. balíčku dáváte nějaký větší dáreček, nezapomeňte si ho nějak označit nebo dát bokem.

Mě tu Mydlifík tak vydatně pomáhal, až se mi všechny zabalené balíčky smotaly. No, rozbalovat jsem je už opravdu nechtěla. Takže teď bude i pro mě překvapení, který den tu „24“ moje mládě dostane :-)